Поразително е колко нагло действа Кремъл", коментира авторът
"Президентът на Русия Владимир Путин си осигури още 12 години на власт", пише днес австрийският вестник Der Standard.
"Новата руска конституция заприлича на голяма тенджера с гъста супа. За всеки има по нещо, което да му хареса. За едни - статут на страна победителка във Втората ксветовна война, за други брак, който е възможен само между мъж и жена. За бедните - няколко къшея социална помощ, за патриотите - забрана да бъде отстъпена дори и най-малката частичка руска земя. В нея са забъркани несъвместими неща - от една страна Русия се смята за правоприемник на атеистичния Съветски съюз, от друга "съхранявайки паметта на предците" в нея е включена вярата в Бога.", пише изданието.
"Впрочем, както сега става ясно, включването на Бог е било напълно оправдано. Така както Библията очарова вярващите с чудото на непорочното зачатие, така и президентът на Русия Владимир Путин чрез чудото на "непорочното президентство" си осигури минимум още 12 години на власт", се казва в текста.
"Това стана възможно благодарение на един прост трик: Путин отново става политически девствен, неговите предишни президентски мандати просто няма да се броят. Поразително е колко нагло действа Кремъл", коментира авторът.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Украинските антикорупционни агенции със компрометиращи разкрития пред украинската Рада
Броени часове преди ключово гласуване в парламента за нов министър на отбраната от антикорупционният орган обяви, че разследва група, включваща президентски служители
Париж експулсира ирански дипломати: Пребити са служители на френското посолство
Спорът датира от 19 юли, когато двама служители на френското посолство в Техеран, единият от тях културното аташе, са били разпитвани в продължение на няколко часа и „пребити“, съобщава френският външен министър Жан-Ноел Баро
Руски дронове подпалиха пожар в Запорожие, убит е един и ранени шестима
Началникът на Запорожката областна военна администрация Иван Федоров съобщи, че руски дронове са ударили стоилицата на областта; жилищни и нежилищни сгради в града са повредени, избухнал е и пожар