28 Юни, 2026

Дерипаска изгуби в американски съд дело срещу наложените му санкции

Дерипаска изгуби в американски съд дело срещу наложените му санкции
Олег Дерипаска

Федералният съд на окръг Колумбия отхвърли иска на руския олигарх Олег Дерипаска, с който се искаше отмяна на американските санкции срещу него, съобщава The Insider.

Съдията не е приел аргументите на адвокатите на Дерипаска, според които неговите права са нарушени, а той е загубил заради "неоснователните" санкции 7.5 милиарда долара.

Дерипаска не успял да оспори и включването му в списъка на "олигарсите" предоставен от Министерството на финансите на Конгреса на САЩ.


Припомняме, че през април 2018 година Дерипаска беше включен в "черния санкционен списък", на него му е забранено да влиза на територията на САЩ, активите му са замразени, а на американски компании е забранено да сътрудничат с него.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Путин нахъсва руснаците: Западът жертва Украйна в брутална война срещу Русия

Путин нахъсва руснаците: Западът жертва Украйна в брутална война срещу Русия

Пред конгреса на „Единна Русия“ руският президент обяви, че Киев бяга по цялата линия на фронта и затова прибягва до саботажи, докато Москва има ресурси да устои на всеки натиск

Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС

Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС

Конфликтът отразява колко много се е променила полската дискусия за Украйна, отбелязва Financial Times

„Ключът към ключалката“: Риженко предсказа какво ще се случи с Кинбърнската коса

„Ключът към ключалката“: Риженко предсказа какво ще се случи с Кинбърнската коса

Бившият капитан обяснява защо е толкова важно косата да бъде отново под украински контрол

Коментари (0)