!["Ди Цайт": Берлин търси начин да депортира сирийски бежанци](/static/downloads/uploads/Images_3/G/germanyrefugees.jpg)
Германското вътрешно министерство търси начини за депортиране на сирийски граждани, които са изгубили бежанския си статут заради нарушения на местното законодателство. Те обаче продължават да живеят на територията на Германия, пише вестник „Ди Цайт”.
Съгласно германското законодателство, чужди граждани, които нарушават законите, подлежат на депортация. В същото време Германия досега избягваше да гони сирийци заради ситуацията в страната. Действието на това правило формално изтече през декември миналата година, но досега не е имало депортация за Сирия.
Говорителят на германското вътрешно министерство заяви, че властите проверяват как може да бъдат изведени от Германия престъпници и ислямисти със сирийски паспорти. По информация на изданието, ако депортацията се осъществи, тя ще е най-вероятно към Североизточна Сирия, която се контролира от кюрдите.
Министерството на вътрешните работи ще представи плана си по този въпрос през юни.
Според официалната статистика, през 2020 г. в Германия заявления за предоставяне на статут на бежанци са подали 122 000 сирийци. Голяма част от тях са пристигнали в Германия в разгара на миграционната криза през 2016 година, припомня БГНЕС.
Още от Свят
ВМРО-ДПМНЕ: Ще бъде наивно да включим българите в конституцията на Северна Македония
ВМРО-ДПМНЕ: Ще бъде наивно да включим българите в конституцията на Северна Македония
Испания ще увеличи разходите си за отбрана до 2% от БВП към 2029 г.
Сега те са 1,28% от брутния продукт на страната
Зеленски: Сделки, сключени без Украйна няма да бъдат признати
В Киев нямат никаква представа, какво ще си говорят Русия и САЩ на срещата в Рияд