"На седмия месец от войната руското нахлуване в Украйна изглежда като провал", заяви директорът на ЦРУ Уилям Бърнс, цитиран от The Voice of America.
Според него, Владимир Путин е подценил мъжеството на украинците и военния им потенциал.
"Макар че финалната глава на войната още не е написана, но вече е "много трудно военната кампания на Путин да бъде оценена по начин различен от провал", смята Бърнс.
По думите му, един от проблемите е, че Путин е обкръжен от съветници, които не му предлагат алтернативна гледна точка.
"Руския лидер е очаквал, че решителността на европейците да помагат на Украйна бързо ще се изчерпа, а американците ще бъдат отвлечени с други проблеми", коментира Бърнс и добавя, че Путин прави същата грешка, както преди нахлуването.
"Тя ще има дългосрочни последствия доколкото показва не само слабостта на руската армия, но и гарантира дългосрочни щети върху руската икономика и поколения руснаци", прогнозира той.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната
Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението
Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим
„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС
Макрон похвали срещата на върха
„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.