Директорът на Централното разузнавателно управление на САЩ Уилям Бърнс е имал вчера тайна среща с лидера на талибаните Абдул Гани Барадар, съобщава във вторник "Вашингтон поуст".
Според правителствени източници, цитирани от изданието, двамата са провели среща лице в лице, като това е първата подобна среща на най-високо ниво, откакто талибаните поеха контрола над столицата на Афганистан Кабул.
Подробностите за техните разговори не бяха разкрити, като срещата се случва на фона на изтеглянето на американски и други западни военни сили от Афганистан, чийто срок изтича в края на месеца.
Фактор
Според правителствени източници, цитирани от изданието, двамата са провели среща лице в лице, като това е първата подобна среща на най-високо ниво, откакто талибаните поеха контрола над столицата на Афганистан Кабул.
Подробностите за техните разговори не бяха разкрити, като срещата се случва на фона на изтеглянето на американски и други западни военни сили от Афганистан, чийто срок изтича в края на месеца.
Още от Свят
Зеленски: Украйна актуализира кандидатурата си за членство в ОИСР
Украинският президент написа на 23 юни вечерта в X, че членството на страната му в ОИСР е „много важно за нас“, по време на срещата си с генералния секретар на организацията Матиас Корман в украинската столица Киев
Унгария пак дръпна ръчната: Отново спъна пътя на Украйна за членство в ЕС
Откриването на първата официална преговорна глава и за Киев и Кишинев години наред бе блокирана от унгарския премиер Виктор Орбан, който открито се противопоставяше на членството на двете страни
Нощни дронови експлозии в Крим, прекъсна токът в Севастопол
Масивна атака с дронове причини масово затъмнение във временно окупирания град Севастопол, а експлозии бяха чути в няколко района на Крим тази нощ