18 Март, 2026

Днес трябва да излязат последните кораби от задръстването в Суецкия канал

Днес трябва да излязат последните кораби от задръстването в Суецкия канал

Последните кораби, блокирани заради засядането на огромен контейнеровоз в Суецкия канал, би трябвало да преминат по водния път днес, заяви администрацията на канала, цитирана от Ройтерс.

Председателят на администрацията Осама Рабие каза, че се очаква 85 кораба да преминат днес през канала от двете страни. Сред тях ще бъдат последните 61 от общо 422 кораба, които чакаха да преминат, след като контейнеровозът "Евър гивън" беше изтеглен в понеделник.

По този начин ще бъде разчистено корабното задръстване, образувало се заради инцидента.
Администрацията заяви, че скоро ще бъдат докладвани резултатите от разследването й по случая, което започна в сряда. Засядането на "Евър гивън" на 23 март спря корабоплаването през Суецкия канал за шест дни и предизвика нарушение на международните доставки.
Сподели:

Коментари (0)

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

САЩ изпращат значителни военни подкрепления в Близкия изток, нанесоха мощен удар по всички военни обекти на остров Харг

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

Освен това Москва консултира Техеран относно тактиката за използване на безпилотни апарати, като се взема предвид опитът от използването на дронове във войната срещу Украйна.

Канада може да се присъедини към ЕС

Канада може да се присъедини към ЕС

Френският външен министър Жан-Ноел Баро намекна, че Канада може да се присъедини към Европейския съюз. Темата се появява на фона на геополитическо напрежение и стремежа на ЕС да се утвърди като глобален играч между САЩ и Китай.