Правителството на Израел планира до края на март да ваксинира срещу коронавирус цялото население над 16 години, съобщава Bloomberg.
По данни на агенцията, премиерът Бенямин Нетаняху е договорил доставката на необходимите количества от ваксините с компанията Pfizer.
По последни данни, до момента са ваксинирани 18% от населението или 1.7 милиона души.
На първо място се ваксинират медицински лица, социални работници и хора над 60 години.
На 7 януари в Израел беше поставена и първата ваксина на Moderna.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Крах на енергийния гигант на Русия: акциите на „Газпром“ се сринаха до нивото от 2009 година
Отбелязва се, че книжата на компанията са под натиска на няколко негативни фактора едновременно:
Оставката на Стармър: Срещата между ЕС и Великобритания е под въпрос
Разговорите трябваше да се състоят между Киър Стармър, председателя на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен и председателя на Европейския съвет Антонио Коща
Експерт за ултиматума на Зеленски: Лукашенко за първи път се оказа в такъв шпагат
Самопровъзгласилият се президент на Беларус трябва да избере между Русия и възможни удари от страна на Украйна.