14 Юни, 2026

Доналд Тръмп е с 37 обвинения, 31 за нарушаване на Закона за шпионажа

Доналд Тръмп е с 37 обвинения, 31 за нарушаване на Закона за шпионажа
Доналд Тръмп

Тръмп е съхранявал документи с ядрени тайни и военни планове в баня в имението си във Флорида


37 повдигнати обвинения има бившият президент на САЩ Доналд Тръмп, сред тях 31 за нарушаване на Закона за шпионажа. От обвинителния акт става ясно, че Тръмп е съхранявал документи с ядрени тайни и военни планове в баня в имението си във Флорида.

Обвинителният акт от 49 страници беше обнародван снощи от Министерството на правосъдието и в него подробно се описва как Тръмп е съхранявал кашони с класифицирани документи в различни помещения.

В секретните папки е имало сведения за ядрените възможности на други страни, както и за въоръжението на Съединените щати и съюзниците, американските ядрени програми, потенциални слаби места на Съединените щати и плановете за отговор при нападение.

Става ясно също, че Тръмп е показвал на свои гости документите. Личният помощник на бившия президент Уолт Наута също е обвинен като съучастник. Във вторник Тръмп трябва да се яви пред съда в Маями. Ето какво каза специалният прокурор по разследването Джак Смит.

"Мъжете и жените от разузнаването и въоръжените ни сили са посветили живота си в защита на тази нация и този народ. Нашите закони защитават информацията за националната отбрана, която е критична за сигурността на Съединените щати и тези закони трябва да се прилагат. Нарушението им поставя страната ни в риск", заяви Джак Смит - специален прокурор по разследването срещу Доналд Тръмп.
Сподели:
Украйна прогони окупаторите от острови в делтата на Днепър в Херсонска област

Украйна прогони окупаторите от острови в делтата на Днепър в Херсонска област

Украинските части успяха не само да изтласкат руснаците от част от островната зона, но и да затруднят действията им в района на Олешки

Натовски генерал: „Смъртта на Путин е първото необходимо условие за мир в Украйна“

Натовски генерал: „Смъртта на Путин е първото необходимо условие за мир в Украйна“

Канадският генерал в оставка Кристофър Коутс отправи остри оценки за войната в Украйна. Той предупреди, че всяка териториална отстъпка би била само временно примирие и че руските амбиции могат да доведат до нов конфликт в бъдеще.

Протестиращи преди срещата на Г-7 подпалиха кола и изпочупиха прозорци на банка

Протестиращи преди срещата на Г-7 подпалиха кола и изпочупиха прозорци на банка

Екологични активисти и феминисти се смесиха с противници на империализма, защитници на независимите медии, поддръжници на правата на палестинците и други активисти в парка край езерото в Женева, за да преминат на протестно шествие

Коментари (0)