Близо седемте милиона жители на австралийския щат Виктория навлизат днес в едноседмичен локдаун, целящ да предотврати разпространението на COVID-19.
До изтичане на срока на ограничителните мерки жителите на втория по население щат в страната ще стоят по домовете си. Позволено им е да ги напускат само за жизненоважна работа, по здравословни причини, за пазаруване или упражнения, съобщи и. д. премиерът на щата Джеймс Мерлино.
Ограничителните мерки влизат в сила днес в 23:59 местно време (13:59 ч. по Гринуич).
Австралия планира да ваксинира всички желаещи до края на 2021 година.
Още от Свят
Кошмар за Путин: Стотици украински дронове поразиха сърцето на Москва
Руският диктатор е победен в собствената му игра, след като украинските безпилотни самолети пробиха противовъздушната отбрана на руската столица и удариха ключов завод в Капотни почти без съпротива
Иранците напуснаха преговорите след като Тръмп поиска Техеран да усмири "Хизбула" - или САЩ подновяват атаките
Иранските представители са напуснали сградата на преговорите след среща с катарската делегация
Мадяр: Диктатурите рухват внезапно, падането на Крим е краят на Путин
„Крим ще събори Москва – това е психологическата точка на пречупване"