14 Май, 2026

Египетската армия готова да влезе в Либия

Египетската армия готова да влезе в Либия

Египетските депутати одобриха днес възможна въоръжена интервенция в Либия, ако силите на правителството в Триполи, подкрепяни от Турция, продължат настъплението си на изток, съобщи в комюнике парламентът, цитиран от БТА и Франс прес.

Камарата на представителите одобри единодушно изпращането на египетски армейски части на бойни мисии извън границите на египетската държава, за да защитят националната сигурност на Египет.

Депутатите упълномощиха президента Абдел Фатах Ас Сиси и въоръжените сили да защитят Либия и националната сигурност на Египет и арабските държави.


Сподели:

Коментари (0)

 The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

В статията се казва, че в западните политически и военни среди съществуват групи, които смятат за необходимо натискът върху Кремъл да продължи, докато Русия не плати висока цена за войната

Полша: Няма НАТО без САЩ

Полша: Няма НАТО без САЩ

Според полския президент „единството, отговорността и трансатлантическата солидарност остават днес най-важните условия за ефективно възпиране и поддържане на сигурността на целия регион“.

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия,  половината сте с български паспорти

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия, половината сте с български паспорти

"Вие не защитавате македонската идентичност. Вие я използвате, за да блокирате Европа и да защитите вашата престъпна империя“, пише в партийната позиция.