18 Март, 2026

ЕК одобри отпускането на 4,1 млрд. евро за Украйна

ЕК одобри отпускането на 4,1 млрд. евро за Украйна

Украинският министър-председател Денис Шмигал заяви това в публикация в Telegram

Европейската комисия (ЕК) одобри отпускането на 4,1 млрд. евро на Украйна по линия на Механизма за Украйна на ЕС.

Украинският министър-председател Денис Шмигал заяви това в публикация в Telegram.

„ЕК одобри отпускането на 4,1 млрд. евро на Украйна по линия на Механизма за Украйна. ЕК даде положителна оценка на реформите и отбеляза, че правителството е изпълнило необходимите показатели, за да получи този транш. Очакваме бързо одобрение на решението от Съвета на ЕС. С това общата подкрепа в рамките на Инструмента за Украйна през тази година ще достигне 16,1 млрд. евро“, написа Щмигал.

Той изрази благодарност за непоколебимата подкрепа на ЕС за Украйна. Премиерът също така подчерта, че въпреки продължаващата пълномащабна война с Русия, Украйна остава ангажирана с реформите и трансформацията, насочени към засилване на европейската ѝ интеграция и напредване към пълноправно членство в ЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Белият дом: Китай даде съгласие за отлагане на посещението на Тръмп в Пекин

Белият дом: Китай даде съгласие за отлагане на посещението на Тръмп в Пекин

Отлагането на това посещение засилва несигурността както за пазарите, така и за дипломацията, тъй като войната с Иран повиши цените на петрола, застраши корабоплаването през Ормузкия проток и изостри вниманието на инвеститорите върху енергийната сигурност

Експерт: Русия е под удар чак до Урал

Експерт: Русия е под удар чак до Урал

Той обясни паниката на Шойгу , който цитира цифрата от 1830 удара от Украйна и увеличаване на диверсиите, както и тази на руските „военни кореспонденти"

NYT: Кой ще е следващият? Паника в иранското ръководство след ликвидацията на „дясната ръка" на Хаменей

NYT: Кой ще е следващият? Паника в иранското ръководство след ликвидацията на „дясната ръка" на Хаменей

След авиоудара на Израел и гибелта на Лариджани иранските чиновници се опасяват от нова вълна ликвидации и се готвят за ескалация на конфликта.