27 Февруари, 2026

ЕК: Всяка страна има право да избере мерките за охрана на външните европейски граници

ЕК: Всяка страна има право да избере мерките за охрана на външните европейски граници


"Тежестта от мигрантската криза трябва да се поеме равноправно от всички европейски страни", заяви пред гръцките медии заместник-председателят на Европейската комисия Маргаритис Схинас и добави, че продължава финансовата помощ за страните, които охраняват външна европейска граница.

"Всяка европейска страна има право да избере мерките за сигурна охрана на външните европейски граници", заяви той, цитиран от БНР.

Схинас подчерта, че охраната на външните европейски граници е сред водещите теми на обсъждане в Европарламента.

"Динамиката на събитията налага единна европейска политика, както на сухопътната, така и на морската външна граница. На много места участват и екипи на европейската "Фронтекс", като в Гърция са както на сухопътната граница, така и на морската граница в Егейско море", подчерта Схинас.

"Ще продължи финансирането за страните, които охраняват външна европейска граница. Необходимо е равноправно разпределение на тежестта на мигрантгската вълна между всички европейски страни", е категоричната позиция на Европейската комисия.
Сподели:

Коментари (0)

Дипломатически скандал: Сиярто набеди Украйна, че иска "оръжия и пари", за да пусне петролопровода  "Дружба"

Дипломатически скандал: Сиярто набеди Украйна, че иска "оръжия и пари", за да пусне петролопровода "Дружба"

Временно управляващият посолството на Унгария в Киев - Антал Хейзер, беше извикан в украинското Министерство на външните работи 

Изтичане на снимка прекъсна изслушването на Хилари Клинтън пред комисия на Конгреса

Изтичане на снимка прекъсна изслушването на Хилари Клинтън пред комисия на Конгреса

По време на изслушването тя заяви пред американските законодатели, че не е била запозната с престъпленията на Джефри Епстийн и Гилейн Максуел

Буданов: Европа и светът ще са в безопасност само когато Русия изчезне като империя

Буданов: Европа и светът ще са в безопасност само когато Русия изчезне като империя

„Като цяло, политиката на сегашния руски президент не се различава съществено от политиката през царската или съветската епоха"