6 Декември, 2025

Експерти: Русия ще трябва да разчита само на себе си за "Северен поток-2"

Експерти: Русия ще трябва да разчита само на себе си за "Северен поток-2"

"САЩ ще въвеждат санкции срещу тези, които по някакъв начин участват в строителството на "Северен поток-2" докато то не бъде спряно. Първо, под санкции попадна компанията, която полагаше тръбите и строителството спря мигновено. Вторият етап направи строителството опасно за германските фирми, а сега, п ударите на санкциите може да попаднат организациите, издаващи сертификат за завършване на строителството и застрахователите. Може да се очаква, че строителството отново ще бъде спряно", прогнозира пред The Voice of America eкспертът от Атлантическия съвет Андерс Ослунд.

"Русия ще трябва да се примири. Честно казано, Москва нищо не може да направи. Тя много пъти е заплашвала, че ще забрани полета на самолети над своя територия, но тези заплахи никога не бяха реализирани. Москва просто ще загуби тази война", коментира той.

"Русия все по-трудно ще намира партньори за довършването на тръбопровода. Ясно е, че Русия ще трябва да разчита само на себе си", казва Марк Симаковски от Атлантическия съвет.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.