Точно в полунощ на 31 януари британците вече няма да са част от ЕС
След дълго отлагане и неясноти Brexit се случва. Тази вечер европарламентът ратифицира споразумението. Така точно в полунощ на 31 януари британците вече няма да са част от ЕС.
За британските евродепутати това бяха и последните часове в европейските институции. До часове британският флаг ще бъде свален от сградите на европейските институции и поверен на британските депутати, които напускат преждевременно работа и ще го върнат обратно на Острова.
Какво ще се промени на 1 февруари след Brexit?
По голямата част от техните депутатски места ще бъдат замразени за евентуално нови страни членки, а друга част ще се разпредели към няколко страни.
Българските депутати запазват бройката си непроменена. Непроменен засега остава и статутът на нашите граждани на Острова.
Като всяка раздяла и тази беше малко тъжна, дори и за тези, които се бореха, за да напуснат.
„Ще ми липсва сцената, ще ми липсва драмата, ще ми липсва публиката от 500 човека”, заяви Найджъл Фараж.
„Днес е тъжен ден, но трябва да се съобразим с взетите решения. Историята обаче не е приключила. Нашите врати са винаги отворени за вас, така че днес не си казваме сбогом, а довиждане”, заяви Давид Сасоли, председател на Европейския парламент.
„След две трескави години на напрежение, пресата и британците имахме нужда това да се прекрати и да отдъхне и поемем нататък”, коментира Бруно Уотърфийлд, корепондент на „Таймс” от Брюксел.
Още от Свят
Euronews: „Евровизия“ ще насочи погледите на милиони към плажовете на Бургас
Сред големите музикални събития е и фестивалът Spice Music Festival, който всяка година привлича известни международни изпълнители. Какво да опитаме
Буданов: Русия трябва да плати за всяко свое престъпление и да компенсира всяка гривна
По думите му Международният регистър на щетите за Украйна (RD4U) е започнал да приема заявления по нови категории
МО: От "Локхийд Мартин" информираха, че доставката на вторите 8 самолета F-16 Block 70 може да се забави до 2030 г.
Министър Стоянов е напомнил, че българската страна е изпратила запитване до САЩ за самолети F-16 втора употреба,