23 Март, 2025

Ердоган: Турция може да влезе в Израел, както го направи в Либия и Карабах

Ердоган: Турция може да влезе в Израел, както го направи в Либия и Карабах

Реджеп Тайип Ердоган

Президентът Реджеп Тайип Ердоган заяви, че "Турция може да влезе в Израел", както е правила в миналото в Либия и Нагорни Карабах, макар че не уточни какъв вид намеса предлага.

Ердоган, който е яростен критик на израелската офанзива в Газа срещу Хамас, коментира войната в реч, в която похвали отбранителната индустрия на страната си.

„Трябва да сме много силни, за да не може Израел да прави тези абсурдни неща с Палестина. Точно както влязохме в Карабах, точно както влязохме в Либия, можем да направим подобно нещо и с тях“, заяви Ердоган на среща на управляващата Партия на справедливостта и развитието в родния си град Ризе, съобщи Voice of America.

„Няма причина, поради която да не можем да направим това ... Трябва да сме силни, за да можем да предприемем тези стъпки“, добави Ердоган в телевизионното обръщение.

През 2020 г. Турция изпрати военен контингент в Либия в подкрепа на признатото от ООН правителство на националното съгласие на Либия.

Либийският министър-председател Абдулхамид ал-Дбейба, който оглавява правителството на националното единство в Триполи, е подкрепян от Турция.

Турция отрича да има пряка роля във военните операции на Азербайджан в Нагорни Карабах, но миналата година заяви, че използва „всички средства“, включително военно обучение и модернизация, за да подкрепи своя близък съюзник. | БГНЕС
Сподели:
„Сякаш е предусещал, че нещо ще се случи“: Близък на вокалист от ДНК за трагедията в Кочани

„Сякаш е предусещал, че нещо ще се случи“: Близък на вокалист от ДНК за трагедията в Кочани

Основният вокалист на ДНК – Андрей Джорджиски, загива. Излязъл от дискотеката, но се върнал, за да спасява деца. Връщал се, отивал и така загинал - като герой.

Кметът на Истанбул осъди скалъпените обвинения срещу него

Кметът на Истанбул осъди скалъпените обвинения срещу него

„Неморалните и необосновани обвинения, отправени към мен, вариращи от изфабрикувани доклади до времето на разследванията, целят да подкопаят репутацията и доверието в мен“, каза кметът на града, в който има многохилядни протести срещу арестуването му

Екшън в Париж: 10 полицаи са ранени при преследване на шофьор

Екшън в Париж: 10 полицаи са ранени при преследване на шофьор

Екшънът се случил след като преследваният шофьор изгубил контрол и се разбил в светофар, а трите следващи го полицейски коли се ударили в автомобила му