Съветът на ЕС удължи с една година санкциите срещу Русия заради нелегалната анексия на Крим и Севастопол, съобщи БНР.
Ограничителните мерки са насочени към вноса в Общността на продукти с произход от двете места, както и към инфраструктурни и финансови инвестиции и туристически услуги там.
Износът на някои стоки и технологии за компании от Крим или за употреба на полуострова за транспортния, телекомуникационния и енергийния сектор или експлоатацията и производството на нефт, газ и минерални ресурси също са обект на санкции.
"ЕС не признава незаконното анексиране на Крим и Севастопол от Руската федерация и продължава да осъжда това нарушение на международното право в съответствие с декларацията на върховния представител по външните работи и политиката на сигурност от името на ЕС," заяви единният блок.
По-рано днес стана ясно, че и САЩ подготвят нови санкции срещу Русия заради отравянето на критика на Кремъл Алексей Навални.
САЩ подготвят нови санкции срещу Русия заради отравянето на критика на Кремъл Алексей Навални
Фактор

Коментари (0)