Европейският съюз удължи с шест месеца действието на черния списък за физически и юридически лица от Русия и Украйна, въведен след събитията в Украйна, съобщи ТАСС.
Агенцията цитира разпространено днес изявление на Съвета на ЕС, в което се казва, че срокът на сакнциите се удължава до 15 март 2021 г.
В него се казва, че Съветът е взел решение за удължаване срока на санкциите срещу физически и юридически лица, които продължават да подкопават териториалната цялост, суверенитет и независимост на Украйна или да ги застрашават, съобщава БГНЕС.
Още от Свят
Украинските сили възпламениха ключова рафинерия и военно летище Перм в Русия
Местни медии и Телеграм канали публикуваха кадри, показващи огромен стълб дим. OSINT анализатори съобщават, че рафинерията „Лукойл-Пермнефтеоргсинтез“ (PNOS) е била поразена..
САЩ поиска от партньорите икономически натиск върху Иран: Или сте с нас, или сте срещу нас
Доналд Тръмп обяви "икономически десант на Нормандия" спрямо Иран, а американският министър на финансите Скот Бесент обеща да разкрие подробности за мерките
Москва става все по-агресивна: Руски дронове удариха граничен пункт на Украйна с Молдова
Пострадали са сгради и съоръжения на пункта, а възникналите пожари са били бързо овладени от служители на Държавната служба за извънредни ситуации на Украйна