Управителят на Френската централна банка и член на Управителния съвет на ЕЦБ Франсоа Вилроа дьо Гало заяви в петък, че конфликтът между Русия и Украйна и санкциите, наложени срещу Москва, са причинили "негативен икономически шок" в Европейския съюз, въпреки че е "шокът за Русия е много по-силен".
Кризата причинява по-нататъшно повишаване на инфлацията чрез по-високи цени на енергията, забавяне на икономическия растеж и повишена несигурност, обясни Вилроа дьо Гало
Той обаче подчерта, че икономиката на ЕС няма да влезе в рецесия през следващите няколко години, въпреки че на вчерашното си заседание ЕЦБ ревизира надолу прогнозите за икономическия растеж.
Още от Свят
The Washington Post: Беларус се оказа между натиска на Путин и ултиматума на Зеленски
Кремъл продължава да търси начини да въвлече Беларус по-активно във военните си планове, докато Украйна демонстрира готовност да нанася удари по обекти, използвани в подкрепа на руската армия.
Италия арестува двама мъже заради шпионаж в полза на Русия
Единият от задържаните е „бивш служител на националната разузнавателна общност“
Украйна потвърди: Заподорязаната за атентата в Монако е убита, задържан е служител на спецслужбите
Вторият задържан е бивш служител на правоохранителните органи