16 Май, 2026

Евродепутатите на ГЕРБ искат ЕНП да изключи ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски

Евродепутатите на ГЕРБ искат ЕНП да изключи ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски

Андрей Ковачев


Евродепутатите на ГЕРБ ще поискат процедура по изключване на македонската ВМРО-ДПМНЕ, ръководена от Християн Мицкоски, от Европейската народна партия /ЕНП/, съобщи българският евродепутат от Андрей Ковачев пред БНТ.

"Те (ВМРО-ДПМНЕ) доказват по всякакъв начин, че искат да бъдат с "Фидес" на Орбан и се отдалечават много от ценностите на ЕНП и на европейската демокрация", подчерта Ковачев и уточни, че европейските ни партньори са информирани за това поведение.

Хората от двете страни на границата се обичат и си помагат. Говорът на омразата идва отгоре, от политическата класа и медиите, която е свързана много силно с Югославия и сръбските служби", добави той.

"Проличава едно желание на сегашното ръководство на Република Северна Македония да не продължи по пътя на европейската интеграция. Търсят си някакво извинение пред тяхната общественост защо това няма как да се случи и извинението е, разбира се, като бъде очернена България", посочи Ковачев.

Евродепутат каза, че България се държи "изключително цивилизовано, европейски", защото иска добросъседство, съобщава БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Борис Бондарев: Путин иска цялата Украйна и разделена Европа

Борис Бондарев: Путин иска цялата Украйна и разделена Европа

"Донбас е най-близката междинна цел. Донбас сам по себе си не е нужен на Путин. Той иска цяла Украйна и включването ѝ в сферата на руското влияние", каза подалият оставка от поста съветник в постоянното представителство на Русия при ООН в Женева

След среща в Китай Тръмп е изправен пред избор да възобнови ли ударите срещу Иран

След среща в Китай Тръмп е изправен пред избор да възобнови ли ударите срещу Иран

„Разгледах ги и ако не ми хареса първото предложение, просто изхвърлям всичко това“, заяви Тръмп. Пентагонът разработва сценарии за подновяване на ударите и евентуална нова ескалация.

След масово без ток: Възстановиха електростабдяването в Куба

След масово без ток: Възстановиха електростабдяването в Куба

Условията за живот в Куба се влошиха още повече, след като през януари Тръмп заплаши с мита всяка държава, която снабдява острова с гориво