17 Май, 2026

Facebook променя името си

Facebook променя името си

Facebook планира да промени името си, съобщи порталът Verge, позовавайки се на отлично информиран източник.

"Facebook планира да промени името си, така че то да отрази фокуса на компанията върху изграждането на "метавселена", се казва в съобщението на портала.

Ръководителят на социалната мрежа Марк Зукърбърг планира да обсъди преименуването на компанията на годишната конференция Facebook Connect, която ще се проведе на 28 октомври, но промените може да бъдат обявени по -рано.

Според портала, в резултат на ребрандирането, приложението Facebook ще стане едно от многото, контролирани от компанията майка.

Новото име се пази в строга тайна и дори не всички членове на ръководството го знаят. Предполага се, че то може да има нещо общо с Horizon - името на виртуалните офиси, разработени от Facebook.

„Метавселената” според изпълнителния директор на Facebook Марк Зукърбърг, ще предостави големи възможности за изява на хора с творчески професии, и на тези, които искат да живеят, работят и да се забавляват далеч от центъра на града.

Социалната мрежа Facebook е основана през февруари 2004 г. от 19-годишния американски студент Марк Зукърбърг. Компанията Facebook притежава услугите Messenger, WhatsApp и Instagram.

Зукърбърг е на трето място в списъка на най -богатите американци: в началото на септември състоянието му се оценява на 134,5 милиарда долара./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Италия, Гърция, Малта и Кипър предупредиха за нова миграционна вълна

Италия, Гърция, Малта и Кипър предупредиха за нова миграционна вълна

Никос Христодулидис, Кираиакос Мицотакис, Джорджа Мелони и Робърт Абела, разговаряха по важната тема в Агиа Напа, където се проведе неформална среща на върха на ЕС

Потвърдиха случай на хантавирус в румънския град Арад

Потвърдиха случай на хантавирус в румънския град Арад

Пациентът е дал положителен тест за хантавирус и е настанен в инфекциозното отделение. Съобщава се, че той не е пътувал в чужбина.

Най-малко 3-ма загинаха при масирана атака с дронове срещу Москва, съобщи Русия

Най-малко 3-ма загинаха при масирана атака с дронове срещу Москва, съобщи Русия

Украинският президент Володимир Зеленски заяви на 15 май, че страната му засилва ответните удари, ден след руска атака срещу Киев, при която загинаха 24 души