19 Август, 2026

Фермерски протест: Запалени гуми и тор край евроинституциите

Фермерски протест: Запалени гуми и тор край евроинституциите
Стопкадър: Euronews

Днес по обяд започна протеста на фермерите в Брюксел, които вече са на площад "Шуман" до Съвета на ЕС и Европейската комисия. Те смятат, че Комисията не е взела достатъчно решения в тяхна полза, въпреки протестите им в началото на месеца.

От рано сутринта е затворен булевард "Рю дьо ла Лоа", на който се намират двете институции. Протестиращи пристигнаха от различни краища на страната, събрали са се на площад "Шуман" и в знак на протест изсипаха и изгориха гуми, примесени с тор. На това полицията отговори с водни струи. Към 11.00 часа тракторите в европейския квартал бяха около 300. Забелязват се и знамена на италиански синдикати.

Един от лозунгите гласи: "Трябва да се дои кравата, а не фермера". 

Протестът предизвиква сериозни смущения в движението не само в столицата, но и в кралството. Някои от входовете към Брюксел са блокирани, затворени са спирките на метрото и влаковете на "Шуман".

Заседанието на министрите на земеделието, което е и една от целите на протестиращите, започна преди час.

Сподели:
Доналд Тръмп ще приеме ръководители от сектора на криптовалутите в Белия дом

Доналд Тръмп ще приеме ръководители от сектора на криптовалутите в Белия дом

Първоначално се е очаквало да участват и представители на пазарите за прогнози, но впоследствие те са отпаднали от програмата, посочва изданието, позовавайки се на представител на Белия дом.

Путин призна, че Русия търпи щети от украинските удари

Путин призна, че Русия търпи щети от украинските удари

Уплашеният путинист Киркоров се обърна към руснаците със сълзи заради атаката на украински дронове

Уплашеният путинист Киркоров се обърна към руснаците със сълзи заради атаката на украински дронове

В крайна сметка решил да запише видео, в което заявява, че се тревожи за безопасността на своите фенове и затова ще спазва „всички правила“ и ще излезе на сцената след края на тревогата.

Коментари (0)