3 Август, 2026

Фон дер Лайен: Не трябва да се позволява на Русия да разделя Европа

Фон дер Лайен: Не трябва да се позволява на Русия да разделя Европа

"Не трябва да се позволява на Русия да разделя Европа на сфери на влияние", заяви председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в речта си на събитие на Световния икономически форум.

Ако има ескалация в Украйна, ЕС е готов да отговори "с масивни икономически и финансови санкции, трансатлантическата общност е твърда в това", подчерта тя.

"Надяваме се атака да не се случи, но ако се случи, ние сме подготвени", каза Фон дер Лайен и добави, че политиката на Кремъл е "опасна".

Фон дер Лайен също така посочи, че през 2022 г. е необходимо доверие повече от всякога, тъй като може да "измести" мисленето на страните от конфликт "към сътрудничество".

В изказването си за Световния икономически форум шефът на ЕК определи доверието като "най-скъпата валута" в момента.

"Доверието между страните може да наклони баланса в международните отношения“, заключи европейският политик.
Сподели:
Москва с нова провокация: руски дронове са поразили три кораба в Черно море

Москва с нова провокация: руски дронове са поразили три кораба в Черно море

В информация на руското МО те са носили военен товар, предназначен за украинските войски край град Николаев

Енергиен кошмар за Куба: страната отново остана без ток

Енергиен кошмар за Куба: страната отново остана без ток

Куба е изправена пред продължителна енергийна криза, причинена от остарялата електропреносна инфраструктура, честите аварии в топлоелектрическите централи и недостига на гориво

Техеран: София и Киев официално заявиха, че няма да са част от войната срещу нас

Техеран: София и Киев официално заявиха, че няма да са част от войната срещу нас

Официалният представител на Министерството на външните работи на Иран - Есмаил Багаи, е направил официално изявление пред държавната телевизия Irib и агенция IRNA

Коментари (0)