15 Януари, 2026

Франция опроверга твърденията, че ще произвежда руския "Спутник V"

Франция опроверга твърденията, че ще произвежда руския "Спутник V"

Париж опроверга съобщенията, че френски предприятия ще произвеждат руската ваксина "Спутник V", съобщава RFI.

Опровержението е направено от официален представител на Министерството на индустрията, в отговор на твърдението на директора на Русия фонд за директни инвестиции Кирил Дмитриев.

Говорителят заяви, че на него нищо не му е известно за подписани договори между Москва и Париж, а всички достъпни производствени мощности са заети с други ваксини.

Както съобщава Reuters, цитирайки френски дипломат, по този начин Москва се опитва да окаже натиск върху европейските власти, които все още не са дали разрешение за ползване на руската ваксина в ЕС.

Агенцията припомня, че по думите на Дмитриев руската ваксина ще бъде произвеждана във Франция, Италия, Германия и Испания, без да уточни за кои заводи става дума.

Италия действително ще произведе 10 милиона дози, но използването на руската ваксина още не е разрешено в страната. Самата лаборатория Adienne не препоръчва прилагането и.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген