16 Април, 2026

Франция повиши нивото на терористична заплаха до най-високата степен

Франция повиши нивото на терористична заплаха до най-високата степен

Франция повишава нивото на терористична заплаха до най-високата степен след нападението в Москва, съобщи премиерът Габриел Атал след среща на президента Макрон с представители по сигурността и отбраната.

В пост в социалната мрежа "Екс" Атал написа, че мярката е предприета заради това, че Ислямска държава е признала отговорността за станалото и "заплахите, които тегнат над страната ни".

Най-високото ниво на тревога във Франция се активира в случай на нападение в страната или зад граница или при непосредствена заплаха за такива действия. Засилват се патрулите на обществени места като летища, гари и църкви.
Сподели:

Коментари (0)

Белият дом: Обмисля се втори кръг от преговори с Иран

Белият дом: Обмисля се втори кръг от преговори с Иран

САЩ и Иран обсъждат нов кръг преговори с възможност за историческо споразумение. Заплахите за блокада на Ормузкия проток и намесата на глобални сили превръщат кризата в ключов фактор за световната икономика и петролните пазари. По думите на говорителката на Белия дом Каролайн Левит, разговори се водят за подновяване на преговорите в Исламабад, но „нищо не е официално“

МВФ: Държавният дълг на Русия ще достигне рекордни стойности

МВФ: Държавният дълг на Русия ще достигне рекордни стойности

Ако не беше войната в Иран, спадът на руската икономика щеше да бъде още по-стремителен.

Мелони: Със Зеленски договорихме тясно сътрудничество в отбраната, Украйна се превърна във водеща държава

Мелони: Със Зеленски договорихме тясно сътрудничество в отбраната, Украйна се превърна във водеща държава

По-рано през деня украинският президент заяви, че сътрудничеството в противовъздушната отбрана е водещият дипломатически приоритет на Киев, ден след като местните власти съобщиха, че руски удари в Украйна са убили седем души, сред тях и дете.