25 Март, 2026

Франция с мащабна кампания за ваксиниране срещу COVID-19

Франция с мащабна кампания за ваксиниране срещу COVID-19

Пожарникари ще ваксинират желаещите



Във Франция стартира мащабна кампания за ваксиниране срещу COVID-19. Целта е да се имунизира голям процент от населението до края на лятото.

За момента страната изостава във ваксинационния план. При 60 милиона население, едва 9 милиона са ваксинираните поне с първа доза.

Едно от местата, където желаещите ще могат да си поставят ваксина е, „Стад дьо Франс”. Целта е там да се поставят по 2 000 ваксини на ден или 10 000 на седмица.

Хиляди полицаи в Париж следят стриктно за спазването на новия локдаун

А подобни центрове ще бъдат отворени в цялата страна. На стадионите в Марсилия и Лион вече се поставят дози.

 


 

Над 25 000 пожарникари бяха обучени да поставят ваксини. В страната огнеборците са и парамедици.

Безработни хора пък бяха наети, за да подпомагат организацията във въпросните центрове за ваксиниране.

„Предимството на такива съоръжение са огромните пространства. Те позволяват да инсталираме много точки за ваксинация и пак да спазваме правилата за дистанция”, каза Лоик Дюросел, ръководител на програмата за ваксинация. 
Сподели:

Коментари (0)

ЕС замрази милиарди евро за Унгария заради блокирането на кредита за Украйна

ЕС замрази милиарди евро за Унгария заради блокирането на кредита за Украйна

Европейската комисия още в началото на февруари е планирала да отложи одобрението на кредитния план за Будапеща, но ветото на Орбан се е превърнало в последната капка.

Тръмп ще се срещне със Си Дзинпин през май

Тръмп ще се срещне със Си Дзинпин през май

Визитата на Тръмп в Пекин ще се състои на 14-15 май, съобщи прессекретарят Каролайн Ливит

Силяновска отново атакува условията на Преговорната рамка с ЕС: Няма ги в Договора за добросъседство

Силяновска отново атакува условията на Преговорната рамка с ЕС: Няма ги в Договора за добросъседство

„Двама външни министри, в ролята на консули, не могат да променят споразумения"