28 Март, 2026

Френски генерал: Резултатите на руската армия в Украйна са плачевни

Френски генерал: Резултатите на руската армия в Украйна са плачевни

Мишел Яковлев, стопкадър: RTL

Фрeнският генерал Мишел Яковлев, бивш заместник-командващ силите на НАТО в Европа смята, че резултатите на руската армия са "толкова плачевни, че са поразили света".

По думите му, процесите вътре руската армия ще доведат до влошаване на нейното състояние и ще попречат при воденето на военните действия.

"В такъв случай Русия ще бъде способна само да се отбранява", смята той.

Френският генерал коментира, че частните военни компании усложняват координацията на руската армия в Украйна.

"Дори мобилизацията няма да промени съотношението на силите. За това ще е необходима още една вълна на мобилизация. Но руснаците нямат снаряжение, нямат кадри за командването, нямат техника. Така че, смятам, дори още една армия няма да помогне",  прогнозира Яковлев.

"За да има траен мир е нужно Русия, именно Русия, а не Путин - всички руснаци да разберат, че не получават нищо от тази война. А това означава, че Украйна ще се върне към своите граници, включително Крим и Донбас", коментира генералът.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Иран: Ще има тежка цена за израелските престъпления

Иран: Ще има тежка цена за израелските престъпления

Удари по ключова инфраструктура в Иран предизвикаха остър отговор от Техеран. Данни сочат близо 2000 жертви, а хутите заплашват с намеса. Международни посредници се опитват да спрат конфликта, но напрежението расте.  

Иран твърди, че негови дипломати са убити при израелска атака в Ливан

Иран твърди, че негови дипломати са убити при израелска атака в Ливан

Според Техеран е атакувана дипломатическа резиденция, информацията не е потвърдена чрез независими източници

Г-7 с извънреден призив: „Спрете атаките срещу цивилни“ – нов сигнал за деескалация в Близкия изток

Г-7 с извънреден призив: „Спрете атаките срещу цивилни“ – нов сигнал за деескалация в Близкия изток

Лидерите от Г-7 настояват за незабавно прекратяване на атаките срещу цивилни на фона на войната между САЩ, Израел и Иран. Марко Рубио говори за край на операциите в следващите седмици и намеква за възможни преговори.