Одобрението на американците за демократичното управление намалява. Това показва проучване на "Галъп" преди началото на първичните избори на 15 януари. Обявяването на резултатите от допитването съвпада с третата годишнина от атаката на Капитолия на 6 януари.
Едва 28% от възрастните в САЩ са доволни от демократичната форма на управление. Проучването показва рекордно ниско ниво на доверие от страна на избирателите. Привържениците на демократите са по-склонни да изразяват одобрение от републиканците, а независимите са някъде по-средата между едните и другите с 27% "за" демокрацията, цитирана резултатите БНР.
През 2021 година малко след атаката на Капитолия на 6 януари беше отбелязан предишния рекордно нисък спад на доверие в демократичното управление . 47 на сто от републиканците и демократите изразяваха тогава задоволство, но независимите бяха 36%.
Сега последната анкета на "Галъп" показва още, че хората с по-висока степен на образование са по-склонни да изразяват задоволство от управлението, от тези с по-ниска степен на образование. Само 21% от американците с по-ниско образованите одобряват демокрацията.
Още от Свят
NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си
Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"
Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?
Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо
37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради
"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски