Гърция предложи втори шанс на неваксинираните здравни работници да се имунизират, за да се върнат на работа.
Около 6000 души бяха отстранени от работа, след като на 1 септември изтече срока те да се ваксинират срещу COVID-19.
Представител на профсъюза за болнични работници POEDIN заяви, че общо 10 хил. неваксинирани служители могат да бъдат отстранени, което ще наруши работата на гръцките болници заради недостиг на персонал.
Опитвайки се да облекчи последиците, правителството съобщи, че законодателството ще бъде променено, за да позволи на медиците да се връщат на работа, ако получат първата доза ваксина през следващите дни, съобщи Ройтерс.
"Задължителната ваксинация за работниците от NHS (Националната здравна система) беше законодателно уредена, за да помогне за опазването на общественото здраве", каза здравният министър Танос Плеврис.
Фактор
Около 6000 души бяха отстранени от работа, след като на 1 септември изтече срока те да се ваксинират срещу COVID-19.
Представител на профсъюза за болнични работници POEDIN заяви, че общо 10 хил. неваксинирани служители могат да бъдат отстранени, което ще наруши работата на гръцките болници заради недостиг на персонал.
Опитвайки се да облекчи последиците, правителството съобщи, че законодателството ще бъде променено, за да позволи на медиците да се връщат на работа, ако получат първата доза ваксина през следващите дни, съобщи Ройтерс.
"Задължителната ваксинация за работниците от NHS (Националната здравна система) беше законодателно уредена, за да помогне за опазването на общественото здраве", каза здравният министър Танос Плеврис.
Още от Свят
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си
Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна