9 Юли, 2026

Гърция обяви неработен ден заради снега и мразовитото време

Гърция обяви неработен ден заради снега и мразовитото време

Тежка остава зимната обстановка в Гърция. Днес там е неработен ден. Бурята Елпида преминава през Гърция и днес се очаква отново обилен снеговалеж.

Затворени са училищата, ваксинационните центрове, банките и някои магазини, които не предлагат стоки от първа необходимост.

Влаковете и автобусите бяха спрени от движение. Полетите се очаква да бъдат възобновени едва утре.

Гръцкият министър за климата и гражданската защита се извини за нарушения трафик и прекъснатите връзки заради обилния снеговалеж.

Явлението е рядкост за южната държава, но за втора година тя е връхлетяна от снежни бури.

Страната е скована от мразовито време и тежки снеговалежи - в столицата Атина и в много части на страната, включително и на островите в Егейско море.

Властите предупредиха хората да си останат у дома, а много училища останаха затворени, като часовете се провеждаха онлайн.

Магистралата Атина - Ламия беше затворена за движение на камиони, а всички други превозни средства трябва да са с вериги.

Свирепият студ ще продължи и утре.

Сподели:
Революционната гвардия на Иран: Ударихме военните бази на САЩ в Бахрейн и Кувейт

Революционната гвардия на Иран: Ударихме военните бази на САЩ в Бахрейн и Кувейт

Гвардията твърди, че е поразила „ключова инфраструктура и съоръжения" в американските бази Арифджан и Али ал Салем в Кувейт, както и Джуфейр и Шейх Иса в Бахрейн, с ракети и дронове

САЩ нанесоха нови удари по Иран, Тръмп обяви край на примирието

САЩ нанесоха нови удари по Иран, Тръмп обяви край на примирието

Новите атаки вече доведоха до поскъпване на петрола. Към 00:54 часа по Гринуич фючърсите на сорта Brent нараснаха с около 1% до 78,80 долара за барел

19FortyFive: Путин ще трябва да признае реалността – Русия вече загуби стратегически войната

19FortyFive: Путин ще трябва да признае реалността – Русия вече загуби стратегически войната

Експертът предупреждава, че Кремъл вероятно ще продължи опитите за дестабилизация, заплахи и психологически натиск

Коментари (0)