22 Юли, 2026

Гърция спаси седем български моряци

Гърция спаси седем български моряци

Гърция спаси седем български моряци - екипаж на товарен кораб, претърпял инцидент край южните брегове на страната, информира БНР.

С хеликоптер гръцките пристанищни власти спасиха екипа на кораб, подал сигнал за навлизане на голям обем вода на кораба.

Инцидентът е станал на 9- морски мили от остров Пилос. Целият екипаж е от седем български моряци, които са в добро състояние, но превантивно са настанени в болница в град Каламата информират от полицията.

Корабът е под панамски флаг и е превозвал цимент от Турция за Италия.

Под натиск на товара по всяка вероятност корабът ще потъне, съобщават спасители, които се качиха на морския съд.

По време на спасителната операция до панамския кораб в готовност са били три кораба на морска охрана. Причините за инцидента се уточняват.
Сподели:
Русия отново демонстрира над Балтийско море авиация с ракети на борда

Русия отново демонстрира над Балтийско море авиация с ракети на борда

Анализаторът предполага, че двата самолета са излетели от авиобаза Шайковка в Калужка област, където е базиран 52-ри полк тежки бомбардировачи.

Зеленски направи изявление за бъдещата служба на Сирски и Гнатов

Зеленски направи изявление за бъдещата служба на Сирски и Гнатов

По думите на държавния глава това се отнася до развитието на украинските кибервойски, подготовката на военнослужещи, укрепването на възможностите на подразделенията и развитието на корпусната система.

Украйна порази 13 руски кораба за 48 часа и продължи успешното "Кримско изключване"

Украйна порази 13 руски кораба за 48 часа и продължи успешното "Кримско изключване"

Киев съобщава, че дронове са поразили 13 руски кораба и 13 енергийни съоръжения в рамките на 48 ч. Атаките са част от отделни кампании срещу руската морска логистика и енергийна инфраструктура.

Коментари (0)