Възможният финансов пакет за Турция за грижи за бежанците на нейна територия може да бъде по-малък от предишния и ще зависи от придържането на Анкара към споразумението за миграцията, заяви днес европейският комисар за бюджета Йоханес Хан, цитиран от ДПА.
Много училища, детски градини и болници бяха построени за бежанците и това трябва да бъде финансирано отново, заяви Хан пред германския вестник "Велт".
Но ЕС ще бъде "принципно подготвен да разшири по-нататъшната подкрепа в помощ на бежанците в Турция", само ако Турция преустанови "политиката на шантаж" със заплахи да изпрати още мигранти в ЕС, предаде БТА.
Междувременно Гърция обяви, че ще ограничи помощта за търсещите убежище от 15 март, за да облекчи бремето по приемането им в страната, информира ДПА.
Министърът за миграцията и убежището Нотис Митаракис каза, че вчера е приета поправка, с която спира издръжката на търсещите убежище и те ще трябва да работят, за да живеят. Това ще направи нашата страна по-малко атрактивна дестинация за миграционния поток", каза Митаракис в интервю за телевизия Скай, цитирано от агенция АНА-МПА.
Още от Свят
Главният конструктор на Fire Point: Украйна може много скоро да удари с балистични ракети по Русия
Според Щилерман в момента се провеждат ключовите изпитания на ракетния двигател, след което ще започнат тестовите полети
Бърнам: Володимир, ти си първият лидер, когото посрещам лично, това не е случайно
„Целта е да се изпрати много ясно послание: ние подкрепяме Украйна на 100%, аз лично съм с вас на 100% и ще изпълня изцяло всеки ангажимент, който тази страна е поела към Украйна“, добави британският премиер.
Тръмп: Ще попитам Путин дали руски сателити помагат на Иран
„Има голяма вероятност нещо да се случи“, каза американският президент по повод възможността за постигане на ново споразумение с Техеран