20 Февруари, 2026

Гърция заплаши Турция с още санкции от ЕС

Гърция заплаши Турция с още санкции от ЕС

Стелиос Пецас


Гърция предупреди Турция за повече санкции от Европейския съюз заради проучванията за залежи от газ в Източното Средиземноморие.

Блокът вече наложи незначителни санкции срещу Анкара в тази връзка и лидерите на ЕС ще се заемат отново с проблема по време на среща на върха в Брюксел на 24-25 септември.

По телевизия Skai, цитирана от БГНЕС, говорителят на гръцкото правителство Стелиос Пецас заяви, че ако Турция не предприеме действителни стъпки към деескалация, „нещата ще станат много трудни за президента Реджеп Тайип Ердоган в Европейския съвет“.

Запитан за възможна среща между премиера Кириакос Мицотакис и френския президент Еманюел Макрон, говорителят каза, че няма потвърдена дата.

Той каза, че двете страни се стремят да засилят сътрудничеството на всички нива, включително отбраната и сигурността.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп удължи санкциите срещу Русия заради нахлуването в Украйна

Тръмп удължи санкциите срещу Русия заради нахлуването в Украйна

Важно е, че първият указ за санкции срещу Русия е издаден през 2014 година. Тогава указът на президента на САЩ Барак Обама № 13660, публикуван на 6 март 2014 година

От свитата на Путин:  За САЩ е изгодно да отменят санкциите срещу Русия

От свитата на Путин: За САЩ е изгодно да отменят санкциите срещу Русия

Кирил Дмитриев нарече „фалшива“ новината, че Москва уж предлага на Вашингтон някаква „сделка“ за 12 трилиона долара в замяна на вдигане на санкциите.

На колене пред паметника на Апостола - България почете 153-ата годишнина от неговото безсмъртие

На колене пред паметника на Апостола - България почете 153-ата годишнина от неговото безсмъртие

Имаше литийно шествие от храма „Света София-Премъдрост Божия” до паметника на Васил Левски