Свят
Германия: Беларус многократно е гарантирала, че няма да разполага ядрени оръжия на своя територия
Решението на Владимир Путин е "пореден опит за ядрено сплашване"
Германското външно министерство реагира на решението на руския президент Владимир Путин да разположи тактически ядрени оръжия в Беларус. Министерството нарече този ход "пореден опит за ядрено сплашване“, предаде „Велт“.
Германското външно министерство отбелязва, че изявлението на Владимир Путин, че САЩ "от десетилетия разполагат тактическите си ядрени оръжия на територията на своите съюзници, страните от НАТО, в Европа", е "подвеждащо и не може да оправдае решенията, взети от Москва“. Германското външно министерство също така напомня, че Беларус многократно е гарантирала на международно ниво, че няма да разполага ядрени оръжия на своя територия.
Още от Свят
Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република
В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени
Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване
Указът на Путин обхваща не само самите новобранци, но и техните съпруги или съпрузи
Русия се опитва да компенсира недостига на ракети
Военният експерт смята, че основната цел на шумните изявления на Кремъл е не само да сплаши украинците, но и да повлияе на европейските партньори на Киев.