Германия ще се съгласи да бъдат приемани нови членове в ЕС само ако процесът бъде съпроводен с реформа на ЕС, за да не бъде поставена под заплаха способността на съюза за действие, съобщава Euractiv.
По думите на Йорг Кукис, съветник на канцлера Олаф Шолц, "успехът на реформата ще зависи от това доколко ясно ще кажем, че ще позволим разширяване само при условие на провеждане на институционална реформа".
Германското правителство настоява да бъде премахнат консенсуса в сферите на външната или данъчната политика и решенията да се вземат с мнозинство.
С тази позиция са съгласни и Франция, и Испания, подкрепя я и председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена
Командирът на подразделението Kurt & Company Group от състава на 28-а отделна механизрана бригада „Рицарите на Зимния поход“ с позивна Курт заяви, че тежки сражения и престрелки се водят в целия град
Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал
От украинските ВВС уточняват, че пилотът е в безопасност. Той е бил успешно евакуиран и транспортиран в медицинско заведение за прегледи и диагностика.
Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход
Руският опозиционер Михаил Ходорковски също смята, че новите мобилизирани няма да променят коренно хода на войната