24 Април, 2026

Германия купува 60 супер тежкотранспортни хеликоптера на "Боинг"

Германия купува 60 супер тежкотранспортни хеликоптера на "Боинг"

За тях те ще платят на американската компания 5 млрд. евро

Германия ще закупи 60 тежки транспортни хеликоптера CH-47F от американската компания "Боинг", съобщава "Ройтерс", позовавайки се на в. "Билд ам Зонтаг".

По информация на германското Министерство на отбраната доставката на машините ще струва на Берлин около 5 милиарда евро, но хеликоптерите може да бъдат доставени най-рано през 2025-2026 г.

Хеликоптерите ще бъдат финансирани от специалния фонд от 100 милиарда евро за армията, който канцлерът Олаф Шолц въведе след нахлуването на Русия в Украйна.

Намеренията са новите машини да заменят вече остарелите CH-53G Stalion на американската компания "Локхийд Мартин", които са на 50 години и се нуждаят от ремонт.

Очаква се германският министър на отбраната Кристине Ламбрехт да информира Бундестага за решението следващата седмица.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Преговоряме с хората, които в момента са на власт в Иран

Тръмп: Преговоряме с хората, които в момента са на власт в Иран

Междувременно, източници от пакистанското правителство съобщиха, че иранска делегация е пристигнала в Пакистан.

Макрон: Европа преживява уникален момент, в който лидерите на САЩ, Русия и Китай са  срещу нея

Макрон: Европа преживява уникален момент, в който лидерите на САЩ, Русия и Китай са срещу нея

Френският държавен глава призова ЕС да се превърне в „истинска сила“, отбелязвайки, че общият икономически и отбранителен потенциал на съюза е съпоставим с този на САЩ и Китай.

Принц Хари: Винаги ще бъда част от кралското семейство, затова съм роден,  харесва ми

Принц Хари: Винаги ще бъда част от кралското семейство, затова съм роден, харесва ми

В отговор на коментарите му Тръмп заявява: „Знам едно нещо – принц Хари не говори от името на Обединеното кралство, това е сигурно"