17 Юни, 2026

Германия поиска закриване на четири руски консулства

Германия поиска закриване на четири руски консулства


Германските власти съобщиха, че са поискали от Русия да закрие четири от петте си консулства в Германия в знак на ответна реакция, след като Москва наложи ограничение за броя на служителите на германските посолства и свързаните с тях органи, които могат да работят в Русия, предаде АФП, цитирана от БГНЕС.

Говорителят на Министерството на външните работи Кристофер Бургер заяви, че мярката има за цел да създаде "паритет на персонала и структурите" между двете страни.

Наскоро руското правителство обяви, че в Русия може да остане горна граница от 350 германски държавни служители, включително работещите в културни учреждения и училища. Според Бургер това означава, че до ноември Германия ще трябва да закрие три консулства в Русия.

Той посочи, че на Русия ще бъде позволено да продължи да управлява посолството в Берлин и още едно консулство след края на тази година.
Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)