Германските власти са взели решение да спрат процеса на сертифициране на тръпопровода "Северен потоко-2" до създаването на нова дъщерна компания, съобщава ВВС.
Сертифицирането на оператора Nord Stream 2 е возможно само в случай, че оператовърт приведе своята организационно-правна форма в съответствие с германското законодателство.
"Компанията Nord Stream 2 AG , базирана в Цуг, Швейцария, е решила да не преобразува съществуващата компания, а да създаде дъщерна компания в съответствие със законодателството на Германия само за немската част на линията. Тази дъщерна компания ще стане собственик и оператор на германския участък на газопровода, съобщават от регулатора.
В съответствие с приетото решение, процесът на сертифициране ще бъде спрян до предаването на основните активи на дъщерната компания и всички документи бъдат проверени от регулатора.
На този фон акциите на "Газпром" започнаха да падат, като загубите са около 2%, свидетелстват данни от Московската борса.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Безпрецедентно: Срив за партията на Мерц, националистите в Германия водят с цели 7% пред ХДС
И не само това: 21 % представляват най-ниското ниво на подкрепа за Съюза от ноември 2021 г. насам, Зелените остават трета политическа сила с подкрепа от 15 %
Тлъста цел: В Крим е унищожен руски комплекс за 15 млн. долара
„Поредната плячка на специалното подразделение на ГУР към Министерството на отбраната на Украйна „Group 13“ на територията на временно окупирания Крим – оператори на военното разузнаване унищожиха руски зенитно-ракетно-артилерийски комплекс „Панцир-С1“ и военен кран на окупаторите“, се посочва в съобщението
Португалският вътрешен министър е под натиск заради поредица от скандали
Луиш Невеш е заявил, че не се притеснява от насрочената проверка на вътрешното функциониране на PJ, защото така ще излезе цялата истина наяве