16 Април, 2026

Германската прокуратура проверява кланицата на Тьонис, в която са заразени над 1 500 работници от Източна Европа

Германската прокуратура проверява кланицата на Тьонис, в която са заразени над 1 500 работници от Източна Европа

Клеменс Тьонис

Тьонис обещава да плати за храненето на работниците, които са в карантина, както и тестването за коронавирус в регион

Германските политици и прокуратурата са започнали проверки на собственика на месопреработвателната компания Tönnies Клеменс Тьонис, след като близо 1500 души се заразиха с коронавирус във фирмата му, съобщава Bloomberg.

Мнозинството от заболелите работни;ци са българи, румънци, поляци, както и от други страни от Източна Европа.

Bloomberg нарича ситуацията в предприятието на Тьонис "най-голямото локално огнище на коронавирус в Германия".

В политическите кръгове в Германия в момента се обсъжда възможността да бъдат ускорени промени в законодателството, подобряващи условията за работа и нивото на хигиената в предприятията. Някои политици настояват Тьонис да поеме част от разходите, които плаща държавата за дезинфекция и лечение.

Самият Тьонис заяви, че в бъдеще ще спре да използва посредници при наемането на работници, както и да им осигурява по-добри условия за живот. Той обещава да плати за храненето на работниците, които са в карантина, както и тестването за коронавирус в региона.

Предприятието на Тьонис е създадено през 1971 година, в него работят над 16 хиляди работници, печалбата на компанията за година възлиза на  6,65 млрд. евро.

Припомняме, че след като в завода бяха открити над 1 500 заразени работници, той беше затворен, край него бяха разположени военни части, а над 7 хиляди работници са в карантина.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Белият дом: Обмисля се втори кръг от преговори с Иран

Белият дом: Обмисля се втори кръг от преговори с Иран

САЩ и Иран обсъждат нов кръг преговори с възможност за историческо споразумение. Заплахите за блокада на Ормузкия проток и намесата на глобални сили превръщат кризата в ключов фактор за световната икономика и петролните пазари. По думите на говорителката на Белия дом Каролайн Левит, разговори се водят за подновяване на преговорите в Исламабад, но „нищо не е официално“

МВФ: Държавният дълг на Русия ще достигне рекордни стойности

МВФ: Държавният дълг на Русия ще достигне рекордни стойности

Ако не беше войната в Иран, спадът на руската икономика щеше да бъде още по-стремителен.

Мелони: Със Зеленски договорихме тясно сътрудничество в отбраната, Украйна се превърна във водеща държава

Мелони: Със Зеленски договорихме тясно сътрудничество в отбраната, Украйна се превърна във водеща държава

По-рано през деня украинският президент заяви, че сътрудничеството в противовъздушната отбрана е водещият дипломатически приоритет на Киев, ден след като местните власти съобщиха, че руски удари в Украйна са убили седем души, сред тях и дете.