60-годишна жителка на Рим беше глобена 400 евро, за излизане от дома без уважителна причина: дамата извела на разходка костенурката си, съобщава http://www.rfi.fr/
Когато полицаите я попитали какво прави на улицата по време на карантината, тя отговорила, че разхожда домашния си любимец.
Това се оказала една костенурка, на която, както и на стопанката и, омръзнало да си стои в къщи.
Жената била глобена, защото властите разрешават разходки само на кучета.
В понеделник, в Италия са глобени 16 545 души за неспазване на условията на карантината.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Путин нахъсва руснаците: Западът жертва Украйна в брутална война срещу Русия
Пред конгреса на „Единна Русия“ руският президент обяви, че Киев бяга по цялата линия на фронта и затова прибягва до саботажи, докато Москва има ресурси да устои на всеки натиск
Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС
Конфликтът отразява колко много се е променила полската дискусия за Украйна, отбелязва Financial Times
„Ключът към ключалката“: Риженко предсказа какво ще се случи с Кинбърнската коса
Бившият капитан обяснява защо е толкова важно косата да бъде отново под украински контрол