20 Юли, 2026

Говорител на Белия дом: Не забраняваме на производителите да продават ваксините си

Говорител на Белия дом: Не забраняваме на производителите да продават ваксините си


Американското правителство не забранява на американските производители на коронавирусни ваксини да изнасят своите продукти в други страни, заяви говорителят на Белия дом Джен Псаки на редовен брифинг, коментирайки ситуацията с доставките на ваксини на AstraZeneca за Европа.

"Публично заявихме, че сме фокусирани върху гаранциите, че американците ще бъдат ваксинирани. Разбира се, всяка компания може да работи с всяка държава по света за доставка на ваксини. Ще бъде пряко ангажирана, но от гледна точка с оглед на доставките, които сме закупили, на първо място обръщаме внимание на ваксинацията на американците. Всяка държава може да закупи ваксини директно от тези производители", каза Псаки, отговаряйки на журналистически въпроси.

„Няма забрани за износ, всички производители на ваксини в САЩ имат право да изнасят своите продукти, като същевременно изпълняват условията на договорите си с американските власти. Има доставки, които правят за САЩ, но могат да работят и с други държави", подчерта говорителят на Белия дом.

По-рано агенция Ройтерс съобщи, че САЩ са уведомили Европейския съюз, че общността не трябва да очаква доставка на американските ваксини от AstraZeneca в близко бъдеще, припомня БГНЕС.
Сподели:
Генералният щаб на ВСУ опроверга слуховете за оставката на ген. Сирски

Генералният щаб на ВСУ опроверга слуховете за оставката на ген. Сирски

Оттам подчертаха, че Сирски продължава да изпълнява задълженията си като главнокомандващ на украинската армия.

FT: Зеленски предложил нов пост на Михаил Федоров, но той иска да се върне в Министерството на отбраната

FT: Зеленски предложил нов пост на Михаил Федоров, но той иска да се върне в Министерството на отбраната

„В момента той има голямо влияние. Иска само едно – да бъде възстановен като министър на отбраната“, е заявил пред изданието един от източниците

Ердоган започна нова вълна от репресии и арести на кемалисти

Ердоган започна нова вълна от репресии и арести на кемалисти

Главната прокуратура на Истанбул издаде заповеди за арест на общо 31 души, сред които кметът на Измит Фатма Каплан Хюррийет

Коментари (0)