Гръцката брегова охрана засече 116 души, които плавали от Турция, при три отделни инцидента само във вторник сутринта, съобщи БНР.
Първият инцидент, според агенция АНА-МПА, включвал 27 мигранти в надуваем лодка, които били забелязани на югозапад от пристанището на Александруполис в северна Гърция в ранните часове на вторник.
Моторна лодка пък била засечена край Фармакониси в източно Егейско море, докато превозвала 42 пътници, които след това били отведени на острова за обработка.
Третият инцидент включвал 47 мигранти и бежанци, плаващи край бреговете на Самос, също в източно Егейско море.
Според официални данни на правителството, оповестени миналата седмица, пристигналите от 1 януари до 15 септември мигранти и бежанци достигат 46 100 души, което е увеличение с 24 процента спрямо същия период на 2018 г. По-голямата част от новите пристигащи са идентифицирани като граждани на Афганистан и Сирия.
Междувременно Агенцията на ООН за бежанците съобщи, че пристигналите на гръцките острови през седмицата от 14 до 20 септември са достигнали 2214 души.
Още от Свят
Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан
Напоследък е планирал терористични атаки, ръководени и финансирани от Иран
Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?
Днес европейски държавни и правителствени ръководители се срещат в Париж, за да обсъдят как да реагират на новия курс на САЩ и политическата риторика на американския президент Доналд Тръмп
Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци
Обединените арабски емирства имат съществена роля като посредник за връщането на пленени и задържани в Русия по време на войната украинци, сред които много деца