15 Май, 2026

Камала Харис ще помоли поддръжниците си да приемат резултатите от изборите в САЩ

Камала Харис ще помоли поддръжниците си да приемат резултатите от изборите в САЩ

Камала Харис

Вицепрезидентът подготвя речта си в Морската обсерватория

Вицепрезидентът на Съединените щати Камала Харис ще помоли поддръжниците си в цялата страна да приемат резултатите от президентските избори по време на следобедна реч в университета „Хауърд“. Обръщението ѝ има за цел да засегне теми, подобни на тези от последните дни на кампанията ѝ. Тя също така ще призове страната да работи заедно, за да намери области на „обща основа“, съобщи Си Ен Ен.

Харис се е опитала да се свърже с новоизбрания президент Доналд Тръмп, но все още не е успяла да разговаря с него днес. Тя има намерението да говори с него преди обръщението си в 16:00 ч. местно време.

Вицепрезидентът подготвя речта си в Морската обсерватория, заедно с главния си автор на речите Адам Франкел и други съветници. Репликите все още се подготвят, но се очаква тя да благодари на поддръжниците си и да предложи послание, насочено към по-младите избиратели, към които често се обръщаше по време на кампанията.

Кампанията на Харис прикани поддръжниците си да се върнат в двора на университета „Хауърд“, където нощта на танците и радостта постепенно се превърна в разочарование за хиляди последователи, когато се появиха резултатите от изборите. Мнозина останаха и след полунощ, но започнаха да си тръгват, когато стана ясно, че Харис няма да се появи.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия унищожава жилищни блокове с ракета Х-101

Зеленски: Русия унищожава жилищни блокове с ракета Х-101

Както отбеляза държавният глава, програмата PURL изисква нови стъпки именно сега – на границата между пролетта и лятото.

Китай поръчва 200 самолета "Боинг", обяви Тръмп

Китай поръчва 200 самолета "Боинг", обяви Тръмп

"Нещо, за което той (Си Дзинпин) се съгласи днес, е, че ще поръча 200 самолета..."Боинг" искаха 150, получиха 200", заяви американският президент

Сенатор Линзи Греъм: Си може да сложи край на войната в Украйна с едно телефонно обаждане

Сенатор Линзи Греъм: Си може да сложи край на войната в Украйна с едно телефонно обаждане

Той разказа, че е подготвил законопроект, който ще позволи въвеждането на мита срещу Китай за покупката на руски петрол и газ.