5 Декември, 2025

Хайко Маас се оказа много "зает" за преговори с Лавров, Русия отмени посещение в Германия

Хайко Маас се оказа много "зает" за преговори с Лавров, Русия отмени посещение в Германия

Хайко Маас и Сергей Лавров

Министерството на външните работи на Русия съобщи, че посещението на Сергей Лавров в Берлин се отменя.

"Целта на посещението на Сергей Лавров в Германия се оказа неактуална, а предложеният формат на двустранни преговори - силно съкратен. На този фон беше взето решение за отмяна на визитата", се казва в съобщението на руското МВнР.

На 3 септември, дни след отравянето на Алексей Навални, германската страна е информирала Москва, че са "настъпили промени в работния график на министъра на външните работи Хайко Маас и той ще може да отдели за двустранни преговори само час и половина".

В интервю за RTVi Сергей Лавров заяви, че в ситуацията с Алексей Навални "западните партньори са преминали всички разумни граници, всички граници на приличието".

Германия настоява Русия да проведе разследване на отравянето на Навални и съдействие на международното разследване, а в отговор Москва отговори, че Германия провежда "антируска кампания".

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

"Украйна е най-важният външнополитически и хуманитарен приоритет на Швеция и затова правителството ще увеличи помощта."

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично