8 Април, 2026

Хиляди гръцки фермери обсадиха изложението в Солун

Хиляди гръцки фермери обсадиха изложението в Солун

Хиляди земеделци от Тесалия и други части на Гърция се събраха с тракторите си пред международния изложбен център в Солун. Въпреки че правителството обяви мерки за подпомагане на сектора, протестиращите не са доволни.

Те искат промени в новата Обща селскостопанска политика на Европейския съюз и настояват за таван на цените на електроенергията, както и да се запазят субсидиите за дизеловото гориво.

Според тях, мерките на правителството не са достатъчни и настояват за повече действия срещу вноса на евтини селскостопански продукти от чужбина и нелоялната конкуренция.

Правителството удължи връщането на акциза върху горивата за земеделците и през 2024 г, освен това представи 6 мерки, целящи да намалят себестойността на производството. Пакетът е на стойност 232 милиона евро.

Според министъра за развитието на селските райони искането за промени в Общата селскостопанска политика е било одобрено от Европейската комисия.

Сподели:

Коментари (0)

Първи кораби пресякоха Ормуз след двуседмичното примирие

Първи кораби пресякоха Ормуз след двуседмичното примирие

Преминаването през протока се осъществява в координация с иранските въоръжени сили

Тревога на границата: Румъния вдигна F-16 заради руски дронове край НАТО

Тревога на границата: Румъния вдигна F-16 заради руски дронове край НАТО

Инцидентът се вписва в поредица от подобни случаи през последните месеци, при които руски атаки с дронове в южната част на Украйна, особено в района на река Дунав, се доближават опасно до границите на държави от НАТО

Папата: Примирието на САЩ с Иран е знак за жива надежда

Папата: Примирието на САЩ с Иран е знак за жива надежда

Лъв XIV призовава деликатният дипломатически процес да бъде съпътстван с молитва, с надеждата, че готовността за диалог ще се превърне в инструмент за разрешаване на останалите конфликти по света