28 Юли, 2026

Испания е преминала пика на третата вълна между 20 и 24 януари

Испания е преминала пика на третата вълна между 20 и 24 януари


Пикът на третата вълна на пандемията в Испания е настъпил между 20 и 24 януари, обяви министърът на здравеопазването Каролина Дариас, цитирана от БНР.

Според нея тя е била много по-силна и смъртоносна от втората вълна и все още има опасност да се разрасне отново.

Третата вълна започна да се оттегля от Испания според здравните власти. Това става неравномерно в различните региони, но тенденцията на намаляване на случаите е налице.

Средно за цялата страна те вече са под 800, но на места надхвърляха 2 000 случая на 100 000 жители като Сеговия и Паленсия.

Данни на здравния институт "Карлос III" показват , че в 23 от 52-те провинции на Испания през целия месец януари те са били над 1 000. Единствено на Балеарските острови и Санта Круз де Тенерифе не е имало драстичен скок.

За последното денонощие са регистрирани 29 960 новозаразени и 432 починали.

Лекарите предупреждават, че смъртността ще продължи да е висока, независимо от по-малкото заболели и препоръчват мерките да останат непроменени въпреки съпротивата на бизнеса.

Според здравния министър настоящото развитие на пандемията показва ефективността на ограниченията, които в момента засягат две трети от испанското население .
Сподели:
Foreign Policy: Путин ще продължи ескалацията, докато войната не се превърне в заплаха за собствената му власт

Foreign Policy: Путин ще продължи ескалацията, докато войната не се превърне в заплаха за собствената му власт

Експертите отбелязват, че ударите по нефтопреработвателните заводи пряко засягат приходите, чрез които Кремъл поддържа лоялността на най-близкото обкръжение на Путин

Цените на петрола се понижиха рязко

Цените на петрола се понижиха рязко

„Днешното движение се дължи на подновените надежди за нова рамка за деескалация между Иран и страните от Съвета за сътрудничество в Персийския залив“, заяви Ребека Бабин,

Newsweek: Украйна става все по-ценен съюзник на САЩ, изпълнява роля, която Тръмп очакваше от ЕС

Newsweek: Украйна става все по-ценен съюзник на САЩ, изпълнява роля, която Тръмп очакваше от ЕС

Според авторите украинското разузнаване е намерило възможност да „помогне на САЩ и техните партньори на фона на продължаващата война с Иран“

Коментари (0)