12 Август, 2026

Израел е ударил разузнавателен щаб на Хизбула след удар в Сирия

Израел е ударил разузнавателен щаб на Хизбула след удар в Сирия

При атаката според наблюдател на войната са загинали двама души

Израелските военни заявиха, че техните военновъздушни сили са ударили разузнавателния щаб на сирийския клон на Хизбула при удар по Дамаск - атака, при която според наблюдател на войната са загинали двама души.

Това е рядко срещано признание от страна на израелските власти за нападение срещу Сирия.

Военните засилиха ударите си по цели в Сирия, откакто започнаха войната си срещу Хизбула в съседен Ливан преди повече от месец.

Военните самолети „проведоха въздушна операция и нанесоха удари по терористични цели на Хизбула, принадлежащи към разузнавателния щаб на Хизбула в Сирия“, се казва в изявление на военните.

Сирийският клон „включва независима мрежа за събиране, координиране и оценка на разузнавателна информация“, заявиха военните, като добавиха, че атаката е имала за цел да влоши разузнавателните способности на Хизбула.

Сирийският център за наблюдение на правата на човека, базиран във Великобритания, заяви, че израелските удари са убили двама членове на Хизбула близо до района Сайеда Зейнаб южно от Дамаск, където се намира шиитско светилище, охранявано от проирански групировки.

Ударите са поразили къща, „използвана от членове на Хизбула и Иранската революционна гвардия“ във ферма.

Министерството на външните работи на Сирия осъди нападението, като заяви, че то е насочено срещу „цивилни райони“ южно от Дамаск и е причинило значителни материални щети.

То не посочи данни за жертви.

Сподели:
Зеленски разкри плановете на врага: Кремъл се готви да мобилизира няколкостотин хиляди руснаци

Зеленски разкри плановете на врага: Кремъл се готви да мобилизира няколкостотин хиляди руснаци

„Всичко се потвърждава от вътрешни руски документи – те я подготвят за есента, точно след имитацията на парламентарните избори“, подчерта той

Тагарев: Правителството крие информация за дрона!  Радев  харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна

Тагарев: Правителството крие информация за дрона! Радев харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна

"Може да е дрон, който е овладян от руски структури, предаден на групи, които са го изстреляли с идеята да тестват системата ни за сигурност, реакцията ни, включително и психологическата реакция", коментира още той.

Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия

Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия

Гилман беше един от най-малко осем американски граждани, които все още се намират в руски арест след серията широко отразени размени на затворници между Москва и Вашингтон

Коментари (0)