3 Февруари, 2026

Изтеглят мигранти от остров Самос след протести на местните жители

Изтеглят мигранти от остров Самос след протести на местните жители

Част от мигрантите от остров Самос ще бъдат изтеглени след протести на местните жители. Гърция включва антитерористи от Европол в охраната на границата с Турция. 

Пожарите, ежедневните сблъсъци между мигрантите, кражбите и напрежението на острова извадиха на повърхността проблемите, за които местните предупреждаваха отдавна, казаха пред медиите жители на Самос. Днес за пореден ден те протестират с искане мигрантите от лагера да се изнесат.

Правителството организира прехвърлянето на 700 души от остров Самос във вътрешността на страната.

Протести срещу мигрантите има и в района до лагера Диавата до Солун.

Тази нощ полицията успя да овладее сблъсъци между стотици гръцки роми и мигранти в област Иматия. Въоръжени роми се опитаха да нападнат мигранти, които обвиняват в кражби.

Медиите съобщават, че въоръжените сили на Гърция са въведени в повишена бойна готовност в очакване на силна мигрантска вълна след събитията в Сирия.

От началото на следващия месец гръцките власти включват специалисти от Европол в охраняването на сухопътната и морска граница с Турция. Те са експерти за борба с тероризма и ще съдействат за разкриване на джихадисти при евентуален опит за навлизане в Гърция.
Сподели:

Коментари (0)

Стотици хиляди украинци останаха без топлина при -25 при руски удари по ТЕЦ-ове и сгради

Стотици хиляди украинци останаха без топлина при -25 при руски удари по ТЕЦ-ове и сгради

„Това е поредното руско престъпление срещу човечеството, опит за зимен геноцид от руските не хора. Удари бяха извършени с няколко вида балистични ракети, крилати ракети и дронове", заяви първия вицепремиер и министър на енергетиката Денис Шмигал

Поптодорова: Лавата „Епстийн“ задълго ще тече и залива различни държави и правителства

Поптодорова: Лавата „Епстийн“ задълго ще тече и залива различни държави и правителства

Вицепрезидентът на Атлантическия клуб и бивш посланик в САЩ заяви, че има данни за връзки на Джефри Епстийн с руската престъпност за "доставката на „млада плът“

Финландия изгражда флот ледоразбивачи за САЩ

Финландия изгражда флот ледоразбивачи за САЩ

Финландия изгражда нов флот от ледоразбивачи за САЩ, но плановете на президента Доналд Тръмп за Гренландия и обтегнатите отношения между Вашингтон и Европейския съюз породиха опасения около сделката