31 Януари, 2026

Източници от Кремъл за Путин: Смята, че само с война ще задържи властта

Източници от Кремъл за Путин: Смята, че само с война ще задържи властта

Христо Грозев

Призивът на Путин за преврат има за цел "легендирането" на подчинени на Кремъл представители на военните среди

"Вероятно олигарсите са тези, които ще потърсят решение без Путин", смята журналистът Христо Грозев.

"Цялата война в Украйна има вътрешнополитическа цел за руския президент Владимир Путин", заяви той пред бТВ.

Грозев цитира свои източници от близкия кръг на руския президент, според които в Кремъл се смята, че единственият начин за запазване на властта е подобен
агресивен ход.

"Икономиката е в ужасно състояние. Единственият начин за консолидиране на обществото около властта, беше епидемията от коронавирус, но тя изчезва. На дневен ред излиза въпросът дали руснаците искат да живеят в държава с пропадаща икономика и падащи икономически стандарти", коментира той.

По думите му санкциите ще започнат да удрят Русия, но "не демократичното общество, а олигарсите и елитът в Москва ще търсят решение и то може да не е в
полза на Путин".

Според него, призивът на Путин в Киев украинските военни да извършат преврат има за цел "легендирането" на подчинени на Кремъл представители на военните среди, които да бъдат представени по-късно като "загрижени за съдбата на Украйна, които са свалили киевския режим".

Сподели:

Коментари (0)

В САЩ продължава публикуването на досието Епстийн - още 3 милиона страници

В САЩ продължава публикуването на досието Епстийн - още 3 милиона страници

Броят на документите, подлежащи на преглед, е нараснал до около шест милиона.

Радев за дължимия милион на ден по сделката с  "Боташ": А, вие на това казвате загуби!

Радев за дължимия милион на ден по сделката с "Боташ": А, вие на това казвате загуби!

Според него договорът с „Боташ“ гарантира „топлината за всеки български дом“ и работата на българската индустрия. 

Радев: Реалността казва, че Крим е руски, а Европа не оцени обстоятелствата

Радев: Реалността казва, че Крим е руски, а Европа не оцени обстоятелствата

По думите му, войната е не толкова предизвикателство към отбранителните ни способности, а към способностите ни да „оценяваме реалистично“ обстоятелствата.