5 Февруари, 2026

Какво се случва в КНДР: Пхенян спря военния план срещу Южна Корея

Какво се случва в КНДР: Пхенян спря военния план срещу Южна Корея

Ким Чен Ун

Държавните медии в Северна Корея съобщиха, цитирани от ВВС, че "държавното ръководство е спряло плана за военни действия срещу Южна Корея".

Южнокорейската агенция "Йонхап" съобщи, че севернокорейските власти са започнали да демонтират високоговорителите за транслиране на пропаганда, монтирани миналата седмица.

През последните месеци отношенията между КНДР и Южна Корея рязко се влошиха, а на 16 юни Пхенян взриви сградата на обединения щаб за връзка и взаимодействие с Южна Корея, както и в оскърбяване на достойнството на севернокорейския лидер Ким Чен Ун.

Сестрата на Ким заповяда на въоръжените сили на страната "да предприемат решителни действия".

Сега обаче, севернокорейската информационна агенция съобщава, че Ким е провел заседание на Централната военна комисия и е решил да спре реализацията на плана "с оглед на създалата се ситуация".

За каква ситуация става дума, не се съобщава.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Свикнал съм със заплахите за живота ми, Путин се страхува само от Тръмп

Зеленски: Свикнал съм със заплахите за живота ми, Путин се страхува само от Тръмп

"Русия вече се е опитвала да ме елиминира няколко пъти. Вече не чувствам страха, който беше в началото на войната. Свикнал съм с него - това е част от живота ми.“

Наводнения в Южна Испания, река отнесе жена, спасила куче от водите

Наводнения в Южна Испания, река отнесе жена, спасила куче от водите

Затруднено е движението по повече от 150 пътни отсечки заради наводнени участъци. В операцията по издирването на жената, изчезнала снощи, са включени служители на Гражданската гвардия, планински спасители и водолази.

НАТО призова за сдържаност след изтичането на НовСТАРТ

НАТО призова за сдържаност след изтичането на НовСТАРТ

По думите на американски представител Русия и Китай засилват ядрените си способности, което налага Алиансът да засили и гарантира собствената си отбрана