22 Декември, 2025

Каспаров и Ходорковски призовават ЕС за строги санкции срещу обкръжението на Путин

Каспаров и Ходорковски призовават ЕС за строги санкции срещу обкръжението на Путин


След протестите в Русия срещу ареста на опозиционера Алексей Навални, неговите привърженици призоваха ЕС да засили санкциите срещу Москва.

Под ударите на санкциите трябва да попаднат олигарсите и приятелите на президента Валдимир Путин, заяви живеещият в изгнание бивш руски олигарх Михаил Ходорковски, съобщи „Дойче веле“.

Проследете финансовите потоци на приятелите на Путин, призова друг известен опозиционер – шахматистът Гари Каспаров. Според него, ЕС трябва да използва санкциите, приети през декември като инструмент в борбата срещу нарушенията на правата на човека в цял свят.

Изявленията на Ходорковски и на Каспаров бяха направени на фона на протестите в подкрепа на Алексей Навални, който беше задържан веднага след пристигането си на летище Шереметиево.

По информация на правозащитните организации, акции на солидарност с Навални и други политически затворници са проведени в 112 града на Русия, съобщава БГНЕС.
Сподели:

Коментари (0)

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

На 22 декември Слънцето ще изгрее в 07:54 ч. за столицата, а наблюдения ще могат да се провеждат до около 06:45 ч. сутринта

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

„Още 130 отвлечени ученици от щата Нигер са освободени, нито един не остана в плен.“ По-рано през декември бяха освободени други 100 деца.

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Новият самолетоносач, също с ядрен двигател, ще е много по-голям от сегашния. Той ще е с водоизместимост близо 80 000 тона и с дължина около 310 метра